O autorce

Přitahují mě kontroverzní témata, známé osobnosti a neobvyklé příběhy. V každém člověku a místě se takový skrývá a mě baví jej objevovat. Nečekejte ode mě tedy, že každý můj rozhovor bude s internetovou hvězdou, televizní tváří nebo bulvární ikonou.

Mé jméno je Ivana Sedláčková, je mi 26 let, bydlím napůl v Brně a napůl v Praze a letos jsem dostudovala vysokou školu. K psaní mě dostal můj vlastní časopis Deon, inspirovaný školním časopisem mojí sestry. Výtisky celých pěti čísel se přes mámu dostaly ke starým a nemocným lidem v sociálních zařízeních, kde pracovala. V té době mi bylo asi deset let. V pubertě mě, bohužel, zastihla nutkavá potřeba založit si blog, který fungoval jako kopírka veškerých citátů, které jsem na webu našla. Prvním autorským webem, Ospalým rájem, začala konečně internetová kapitola mého života.

O nemnoho let později jsem začala naplňovat svůj sen. Byla jsem přijata do redakce portálu www.zapnimozek.cz Petra Homokyho, kde jsem konečně přičichla k práci s diktafonem, reportážní činnosti a s plnou hlavou nápadů jsem se vrhla do tvorby, kterou dnes můžete najít i právě zde.

Vůbec prvním člověkem, který mě motivoval do tvorby mého vlastního webu, byl Raego KšandyKid, se kterým jsem se setkala díky rozhovoru pro Zapnimozek. Tento nápad jsem napřed ihned zavrhla, ale naštěstí se v mém okolí našel člověk, který mě zahltil argumenty, nadchl pro věc… a nakonec i přispěl k samotné realizaci celé stránky.

Jednou už jsem málem se psaním sekla, naštěstí mi tento záměr překazila má sestra, která mě seznámila s krutou pravdou, tedy „ať píšu, jestli mě to baví, protože se stejně rozhodně ničím jiným neuživím.“ :-) Jí tedy patří největší díky za to, kde jsem, s kým jsem se viděla, měla možnost mluvit a jakým úspěchům jsem měla možnost zkřížit cestu.

V současné době se věnuji hlavně oboru, který jsem vystudovala, ale psaní se vzdát nechci, a tak k němu stále utíkám. Je to srdcovka a asi jí i navždy zůstane.

Ocenění
Extra mimořádná cena poroty na festivalu Všemi směry, 2012 

Kontakt
Email: info(zavináč)zazdi.cz
Facebook: https://www.facebook.com/ZaZdi.cz

Comments are closed.